Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 5, 2020 in Kuchnia i kulinaria |

Dieta sirtuinowa – jak działa dieta Adele?

Dieta sirtuinowa – jak działa dieta Adele?

Dieta sirtfood to absolutny hit ostatnich miesięcy. Jej działanie zapewnia szybki spadek masy ciała, a jednocześnie pomaga wzmocnić organizm. Na czym polega sekret żywności sirtuinowej? Sprawdźmy, jak dokładnie działa dieta rozsławiona przez Adele.

Dieta sirtuinowa to nie zwykła dieta, która pozwala na szybką redukcję masy ciała. To sposób żywienia, który powoduje spadek wagi, wzmocnienie organizmu i zachowanie młodego wyglądu. W przeciwieństwie do innych popularnych diet, sirtuinowa ma doskonały wpływ na nasze zdrowie. W dzisiejszych czasach społeczna świadomość dotycząca żywienia jest naprawdę bardzo duża. Doskonale wiemy, że monotonne posiłki i menu ubogie w pełne witamin warzywa i owoce pozwalają osiągnąć jedynie krótkotrwały efekt, a przy okazji często fundują nam szereg negatywnych efektów ubocznych. Dieta sirtfood jest najlepszą odpowiedzią na nasze obecne oczekiwania. Doskonale wie o tym na przykład Adele, która kilka miesiącu olśniła cały świat swą nową, szczupłą sylwetką. Artystka promienieje, a jej waga wciąż spada i to wszystko właśnie dzięki diecie sirtuinowej. Na czym polega dieta Adele i jak ją stosować?

Dieta sirtuinowa — na czym polega jej działanie?

Działanie diety sirtfood opiera się przede wszystkim na procesach związanych z sirtuinami. Na początku brzmi to nieco tajemniczo, dlatego też warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej. Sirtuiny to nic innego jak białka występujące w naszych organizmach. Odgrywają one niezwykle istotną rolę w wielu procesach, a przede wszystkim w tych związanych ze starzeniem organizmu. Są one niezbędne do zachowania ogólnego zdrowia, a także dobrej kondycji skóry. Są odpowiedzialne też za utrzymanie stabilności chromosomów. Z tego też powodu nazywane są one enzymami młodości.

Dieta sirtuinowa polega na spożywaniu w swym codziennym menu produktów bogatych w polifenole. To właśnie te składniki powodują aktywację sirtuin. Żywność ta, chociaż nie ma bezpośredniego wpływu na utratę kilogramów, odgrywa bardzo ważną rolę w redukcji tłuszczu. Przyczynia się bowiem do przyspieszenia odpowiedzialnych za to procesów. Cennym źródłem polifenoli jest na przykład jarmuż, seler naciowy, czekolada gorzka, a nawet wino.

Dieta sirtfood — zasady

W dużym skrócie mówiąc, dieta Adele polega na łączeniu pełnych posiłków bogatych w polifenole, wraz z warzywnymi i owocowymi smoothies. Warto jednak zapoznać się także ze szczegółami. Przede wszystkim, dieta sirtfood to po prostu sposób żywienia. Można więc śmiało kierować się jej założeniami na co dzień. Składa się ona z trzech etapów, spośród których 2 pierwsze stanowią największe wyzwanie. Wtedy bowiem następuje oczyszczenie organizmu i przygotowanie go do prawidłowego działania. Jeśli chcemy jednak, by dieta sirtuinowa stała się naszym nowym stylem życia, tak jak to się stało w przypadku Adele, musimy przejść każdy z nich.

Pierwszy etap trwa 3 dni i przewiduje zmniejszenie dziennej dawki dostarczanej energii do 1000 kcal. Jest to bardzo niewiele, jednak dzięki temu sirtuiny zostają mocno pobudzone do działania. W tym czasie należy spożywać jeden pełen posiłek oraz 2-3 koktajle. W drugim, trwającym 7 dni etapie, zwiększamy kaloryczność dzienną do 1500 kcal, poprzez dodanie drugiego pełnego dania do jadłospisu. Trzeci etap to natomiast początek nowego stylu życia.

Jak zacząć dietę sirtfood?

Jeśli zadecydujemy, że dieta sirtuinowa jest dla nas dobrym rozwiązaniem, to najważniejszy będzie pierwszy krok. Jak go wykonać? W tym przypadku warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Skuteczność diety zależna jest bowiem od przestrzegania jej zasad. Na początku tworzenie jadłospisów z produktami bogatymi w polifenole mogłoby być kłopotliwe i czasochłonne, przez co istniałaby duża szansa na wczesną rezygnację z diety. Z tego też powodu, najlepszą opcją jest wybór gotowych jadłospisów, przygotowanych przez wykwalifikowanych dietetyków. Dzięki temu zyskamy indywidualny plan żywieniowy, a przy tym szanse na piękną sylwetkę, doskonały wygląd, a przede wszystkim zdrowie.