Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 16, 2018 in Kuchnia i kulinaria |

Dlaczego kochamy kuchnię włoską?

Dlaczego kochamy kuchnię włoską?

Jedzenie włoskie to coś, co my Polacy naprawdę kochamy. Jedną z ulubionych kuchni dla nas, jest właśnie kuchnia włoska. Stoi ona zaraz za naszymi tradycyjnymi polskimi daniami i obok tradycyjnej kuchni francuskiej, którą także uwielbiamy.

 

Jednak coraz częściej decydujemy się zjeść spaghetti zamiast tradycyjnych pierogów. Statystyki mówią, że to właśnie pizza wygrywa ze wszystkimi innymi fast foodami, bo zamawiamy ją najchętniej. Całe szczęście, bo na tle innego jedzenia typu fast food, włoska pizza należy do najzdrowszych opcji.

Kuchnia włoska opiera się głównie na warzywach. Zresztą to właśnie ze spaghetti najbardziej kojarzone są pomidory. O swoim jedzeniu włosi sami mówią “jedzenie biedaków”, a wszystko to z racji na niski koszt przygotowania potraw. Oprócz warzyw dania kuchni włoskiej charakteryzuje duża ilość przypraw takich jak rozmaryn, bazylia, oregano, tymianek. Są to specyficzne smaki kojarzące nam się z przyprawami idealnymi do pizzy czy dań z makaronem.
Kuchnia włoska zdobywa serca zarówno wszystkich miłośników dobrego jedzenia, jak i zwyczajnych ludzi chcących coś przegryźć.