Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 26, 2020 in Inne |

Jak taniej kupić rzeczy potrzebne przy niemowlęciu?

Jak taniej kupić rzeczy potrzebne przy niemowlęciu?

Wyprawka dla dziecka to ogromne koszta. Nagle tyle rzeczy trzeba kupić, zanim nowy członek rodziny przyjdzie na świat. Ale no właśnie – czy trzeba wszystkie te zakupy zrobić nagle? Czy akcesoria dla dzieci abebe naprawdę są takie drogie? No i najważniejsze pytanie – czy naprawdę my tyle tego potrzebujemy?!

Rozplanuj zakupy

Większość rodziców mówi o tym, jak nagle potrzebuje wiele rzeczy – butelki, smoczki, pieluszki, nosidełko, wózek, łóżeczko, ubranka… Lista ciągnie się i ciągnie, a pieniędzy w portfelu nie przybywa. Jednak ciąża trwa 9 miesięcy. To prawie rok, podczas którego możemy spokojnie robić zakupy.
Wystarczy rozłożyć listę zakupów na te miesiące, dostosowując to ile możemy na nie przeznaczyć w danym miesiącu. Przykładowo jeśli o ciąży dowiadujemy się w grudniu, zakupy możemy rozpocząć w styczniu, po wszystkich świętach i wydać troszkę więcej. To samo w lutym. Marzec i kwiecień to miesiące wielkanocne i możemy ograniczyć zakupy dla dziecka. Możemy za to znów troszkę więcej kupić w maju. W czerwcu mamy możliwość na jakiś wyjazd lub zacząć remont pokoiku dla dziecka. Lipiec i sierpień przeznaczamy na ostatnie zakupy i proszę bardzo – wszystko co potrzebne kupione na czas.

Po co nowe? Weź czasem używane

Wielu rodziców dostaje lekkiego szału zakupowego przed narodzinami dziecka i kupuje wszystko nowe. A nowe często oznacza drogie. Bardzo drogie. Dzieci zaś szybko rosną, zwłaszcza te małe. W końcu to co nosi niemowlak nie założy już roczne dziecko. Dlatego niektóre akcesoria dla dzieci warto kupić używane, po niższej cenie. W ten sposób jesteśmy w stanie trochę zaoszczędzić.
Co warto kupować od innych? Część ubranek, łóżeczko albo kołyskę, wózek dla niemowlęcia, fotelik samochodowy. Większość z tych rzeczy stosunkowo szybko przestanie być nam potrzebne.

Czy wszystko jest nam potrzebne?

Niekiedy rodzice przesadzają z zakupami lub poddają się marketingowi firm z rynku dziecięcego. Obecnie bowiem jest wypuszczane na rynek ogrom najróżniejszych gadżetów. Wiele z nich jest bardzo przydatne jak blokady do szafek, czy gumowe zabezpieczenia kantów mebli. Jednak wśród nich często są rzeczy, dla których zastosowanie nie istnieje. Przykładowo – skarpetki antypoślizgowe dla niemowląt. Po co są niemowlęciu takie skarpetki? Nie wiadomo. Wiadomo tylko tyle, że tego typu gadżety możemy wykreślić z listy potrzebnych nam rzeczy.