Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 26, 2021 in Kuchnia i kulinaria |

Jak zastąpić produkty mleczne?

Jak zastąpić produkty mleczne?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z różnymi rodzajami nietolerancji, które wymagają rezygnacji z krowiego mleka i jego pochodnych. Objawami mogą być dolegliwości ze strony układu pokarmowego, kłopoty dermatologiczne, złe samopoczucie. Rezygnacja z tradycyjnego nabiału jest także obecna w diecie wegańskiej, której stosowanie podyktowane jest względami zdrowotnymi, etycznymi lub z obu tych powodów. Na szczęście na rynku obecnych jest wiele smacznych i pełnowartościowych alternatyw, które wzbogacają dietę bezmleczną w cenne składniki odżywcze. Dodatkowym autem różnego rodzaju roślinnych napoi jest ich smak, który jest istotny dla osób, które z mleka zrezygnowały z innych względów, niż preferencje smakowe. Jeśli temat diety bezmlecznej jest Ci bliski i zastanawiasz się, w jaki sposób można zastąpić mleko i jego przetwory, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu rozwiejesz swoje wątpliwości i poznasz wiele świetnych alternatyw dla krowiego mleka.

1. Roślinne napoje – rodzaje

2. Uniwersalne mleko kokosowe

3. Produkty na bazie roślinnego napoju

Roślinne napoje – rodzaje

Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór różnego rodzaju napoi roślinnych, które wspaniale zastępują mleko krowie. Wyróżniamy między innymi bardzo popularny napój sojowy, kokosowy, ryżowy, owsiane. Do wyboru jest także napój migdałowy i napoje wytwarzane z różnych orzechu, na przykład brazylijskich. Każdy napój ma określony smak – naturalny lub na przykład czekoladowy i waniliowy. Jednym z najbardziej uniwersalnych mlek roślinnych jest sojowe, ryżowe i owsiane. Sprawdza się do wszystkiego – do kawy, smoothie, tradycyjnych płatków z mlekiem, naleśników, sosów, ciast i innych deserów. Przyda się wszędzie tam, gdzie zazwyczaj używa się mleka krowiego. Jeśli chcesz uzyskać bardziej egzotyczny smak, warto sprawdzić napój kokosowy lub migdałowy. Świetnie sprawdzi się to różnego rodzaju shake’ów, owsianek, deserów. Duży wybór napoi roślinnych gwarantuje, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie smak. Warto zaznaczyć, że wiele napoi roślinnych jest dodatkowo wzbogacanych wapniem i witaminami. Dodatkowo zawierają odpowiednie dla siebie wartościowe składniki.

Uniwersalne mleko kokosowe

Jednym z najbardziej uniwersalnych roślinnych produktów jest mleko kokosowe. W przeciwieństwie do napoju z kokosa, który jest dość rzadki, mleko kokosowe jest gęste i kremowe. Idealnie sprawdza się w kuchni orientalnej, na przykład hinduskiej i tajskiej. Z jego udziałem przygotujesz wspaniałe curry i inne pyszne sosy i zupy. Mleko kokosowe świetnie sprawdza się też w tradycyjnych polskich daniach, zastępując śmietanę i dodając delikatnego, egzotycznego posmaku. Mleko kokosowe jest także niezastąpione w różnego rodzaju deserach, zarówno na ciepło jak i na zimno. Ten produkt zawsze warto mieć w lodówce, niezależnie, czy jesteś na diecie bezmlecznej czy nie. W sklepie Frisco zamówisz mleko kokosowe z dostawą do domu, dlatego warto zrobić zapasy już dzisiaj.

Produkty na bazie roślinnego napoju

Jeśli szukasz alternatyw dla produktów mlecznych, na rynku dostępny jest duży wybór wyrobów takich jak roślinne jogurty, śmietany, itp. Pozwalają na dużą kreatywność w kuchni i stworzenie praktycznie każdego dania, które smakiem nie będzie ustępowało wersji zawierającej mleko. Warto zanotować, że produkty bezmleczne w sklepie Frisco zamówisz z dostawą do domu, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Sprawdź ofertę produktów bezmlecznych już dzisiaj i przekonaj się, jak wiele daje możliwości.