Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 3, 2017 in Kuchnia i kulinaria |

Krakowska pizza w nocy. Pizzeria Kraków

Krakowska pizza w nocy. Pizzeria Kraków

Kraków jest miastem imprezowym, gdzie w nocy się nie śpi, zwłaszcza w weekendy. Działa tu mnóstwo klubów z doborową muzyką, restauracji z pysznym jedzeniem, odbywają się studenckie domówki. Zawsze, gdy zabraknie jedzenia na imprezie lub spotkaniu towarzyskim, myślimy o zamówieniu pizzy.

Pizza – idealny posiłek, który syci, jest wbrew pozorom bardzo zdrowy i przede wszystkim smaczny. Pizza jest chyba najbardziej znaną potrawą kuchni włoskiej, chociaż warto wiedzieć, że Włosi jej nie wymyślili, a tylko udoskonalili przepis pochodzący rodem ze starożytnej Grecji. Obecnie pizza jest daniem szeroko rozpowszechnionym na całym świecie. Jest to przede wszystkim płaski placek, który wykonuje się na bazie ciasta drożdżowego (focaccia). Zazwyczaj placek jest posmarowany sosem pomidorowym, może być posypany tartym serem mozzarella i ziołami. To najprostszy z przepisów, a wariacji na całym świecie jest bardzo dużo, ponieważ pozwala na nie nieograniczona wyobraźnia pizzerników. Pizzę piecze się w bardzo mocno nagrzanym piecu.

Pizza smakuje wyśmienicie o każdej porze. Nawet pizza w nocy – choć wtedy najbardziej kaloryczna – jest cudowna. Jest daniem awaryjnym, które zawsze można zamówić na telefon.