Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 24, 2020 in Kuchnia i kulinaria |

Kurs barmański w Krakowie.

Kurs barmański w Krakowie.

Kursy barmańskie zyskują w ostatnich latach dużą popularność. Dziedzina ta niezwykle się rozwija, dzięki czemu coraz trudniej trafić na barmana, który, krótko mówiąc, nie będzie miał bladego pojęcia o tym, co robi. Kursy barmańskie odgrywają tu niezwykle istotną rolę, ponieważ to właśnie tam szkolą się najlepsi barmani w kraju.

Kurs barmański Kraków

Firm realizujących profesjonalne kursy i szkolenia dla tej branży jest coraz więcej. Ich ofertę można znaleźć na stronie Ogólnopolskiej Szkoły Barmanów, największej instytucji szkoleniowej w Polsce, gdzie znajduje się spis wszystkich najważniejszych jednostek przeprowadzających tego typu kursy w wielu polskich miastach. Szkolenia odbywają się regularnie w 15 miastach. Również w Krakowie. Są kursy, których ukończenie upoważnia do profesjonalnego wykonywania zawodu. Czterodniowe szkolenie zakończone jest egzaminem praktycznym i teoretycznym. Uczestnik po zdaniu egzaminu otrzymuje Certyfikat Barmana I Stopnia w języku polskim i angielskim. Każdy z uczestników w cenie szkolenia otrzymuje książkę „Alkohole w Polsce i na świecie – przewodnik barmana”, co umożliwia szlifowanie umiejętności także po zakończeniu kursu. Mogą się tam udać także osoby początkujące, nieposiadające jeszcze żadnej wiedzy na temat przygotowywania napojów alkoholowych. Szkolenia przygotowują od samych podstaw i zawierają w swoim programie wiele ćwiczeń, które umożliwiają praktyczne podejście do sprawy.

Uczestnictwo w kursie barmańskim z pewnością jest opłacalnym przedsięwzięciem. Całość ceny wynosi 669 złotych, bez żadnych dodatkowych kosztów. Może się to wydawać dużo na pierwszy rzut oka, jednak jest to nic w porównaniu do tego, ile wynosi się z takiego kursu. Można nabyć tam niezwykle przydatne umiejętności i poznać ludzi z branży, co zawsze jest dodatkowym atutem. Do innych informacji, jakie zdobędziesz w czasie takiego szkolenia należą między innymi opis postawy i osobowości barmana. Jednak niekoniecznie trzeba być profesjonalnym baristą, by móc wyciągnąć korzyści z takiego kursu. Dzięki wiedzy zdobytej na takim szkoleniu można zostać mistrzem każdej imprezy i zyskać sobie uznanie znajomych. Gdy kurs ci się spodoba, nic nie stoi na przeszkodzie do zostania zawodowcem.