Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 25, 2018 in Kuchnia i kulinaria |

Najprawdopodobniej najlepsze danie świata – pizza

Najprawdopodobniej najlepsze danie świata – pizza

Spór o pochodzenie tego wyjątkowego dania do dziś nie jest rozstrzygnięty. Właściwie każdy chciałby być “posądzony” o wynalezienie tego jednego z najlepszych dań na świecie.

 

Póki co najwięcej dowodów wskazuje na to, że ojcami pizzy są Włosi, choć może bardziej trzeba by powiedzieć, że matkami są Włoszki, gdyż to one odpowiadają za to, co znajdzie się w ich domach na talerzach. A tam królują pasty i pizze. A co z polskimi matkami? Czy one też częstują swoje dzieci kawałkiem ciasta z sosem i serem? Czy godzą się na to, by na obiad była pizza? Warszawa nie pozostawia co do tego żadnych złudzeń. Okazuje się, że mamy, których dzieci zgłodnieją, chętnie sięgają po takie ratunkowe danie.

 

Zresztą nie tylko one. Bo czy jest ktoś, kto odmówił kiedykolwiek – częstowany – gorącej margherity? Chyba nie. tylko jaka powinna być, poza tym, że pyszna, idealna pizza? Warszawa odpowiada: świeża, gorąca i… duża! Jeszcze się taki nie urodził, kto by odmówił drugiego kawałka, mawiają Włosi. Taka właśnie jest pizza, Warszawa czy Palermo, podbije serce każdego, zwłaszcza głodnego!