Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 21, 2017 in Kuchnia i kulinaria |

Oliwa z oliwek z Grecji – Grecka oliwa z oliwek sklep internetowy. Antyoksydanty

Oliwa z oliwek z Grecji – Grecka oliwa z oliwek sklep internetowy. Antyoksydanty

Stosowanie tłuszczy w dietetyce nastręcza wiele wątpliwości, jednak wiadomo powszechnie, że są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jednym z najbardziej polecanych tłuszczy jest oliwa z oliwek. Najlepsza jest grecka oliwa z oliwek, którą oferuje nie jeden sklep internetowy.

Oliwę z oliwek wyciska się z owoców drzewa oliwkowego. Drzewo oliwkowe jest długowieczne i dożywa nawet 2000 lat. Poza tym kwitnie przez cały rok, a owoce wydaje do końca swojego życia. Oliwkowe żniwa mają miejsce jesienią. Po zebraniu owoców, oliwki razem z pestkami są miażdżone. W ten sposób wytłacza się z nich sok. Następnie odwirowuje się wodę i filtruje. Tak powstaje czysta oliwa z oliwek. Kolor oliwy zależy od odmiany i terminu zbioru oliwek. Oliwa z oliwek ma całą gamę odcieni. Występuje w kolorach od żółtego do ciemnozielonego.

Właściwości prozdrowotne oliwy są nieocenione. Po pierwsze nie zawiera cholesterolu, po drugie jest bogata w tłuszcze nienasycone i przede wszystkim ma działanie antyrakotwórcze. W swoim składzie zawiera mnóstwo witamin oraz antyoksydanty. Warto stosować ją w kuchni. Najlepiej smakuje do sałatek.