Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 20, 2020 in Inne |

Polecane zioła na astmę

Polecane zioła na astmę

Współcześnie w świecie pełnym alergenów i zanieczyszczonego powietrza wiele osób choruje na astmę. Niestety jest to dolegliwość, która należy leczyć farmakologicznie. Warto jednak pomyśleć o wspomaganiu tego leczenia ziołami. Warto zastanowić się nad tym, które zioła pomogą nam w walce z chorobą i jak ich używać. Dowiedzmy się, które zioła na astmę są skuteczne. A jest ich całkiem sporo i możemy je wykorzystywać na rożne sposoby..

Ziołolecznictwo a astma

Celem stosowanych ziół jest działanie wykrztuśne i rozkurczające prowadzące do udrożnienia dróg oddechowych. Z tych też powodów warto sięgnąć po tymianek pospolity i babkę lancetowata w postaci naparów. Natomiast w przypadku osób z astmą alergiczną warto również stosować zioła mające na celu łagodzenie objawów alergii. Możemy sięgać po napar z pokrzywy, który działa przeciw zapalnie i dostarcza nam żelaza i witaminy C.
Dodatkowo możemy stosować wyciąg z pączków sosny zwyczajnej czy też mieszankę składającą się z liścia podbiału, korzenia prawoślazu oraz kwiatu bzu czarnego. Oddychanie ułatwi także napar z imbiru. Warto również wykorzystać chrzan, który udrażnia drogi oddechowe, jednak w jego przypadku nie będzie to napar ale stosowanie jako dodatek do dań.
Jak widać natura skutecznie wspomaga leczenie astmy. Jak widać na podstawie wyżej wymienionych ziół i roślin możemy zauważyć, że wspomagają one osoby mające problemy z astmą czy nawet samym uczuleniem. Z tego tez powodu warto wprowadzić te rośliny do codziennej diety.