Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2017 in Kuchnia i kulinaria |

Przepis na andruta z galaretką. Pyszne wafle z masą galaretkową – masa do andruta z galaretką

Przepis na andruta z galaretką. Pyszne wafle z masą galaretkową – masa do andruta z galaretką

Czasem w niedzielne popołudnie przychodzi nam ochota na pyszny, słodki deser. Wtedy to warto przyrządzić w błyskawicznym tempie andruty z kolorową galaretką. Ten szybki deser potrafi zaskoczyć niejednego smakosza słodkich rarytasów.

masa do andruta z galaretką

Niezwykle prosty przepis na andruta z galaretką znany jest przez większość gospodyni. Jest on uwielbiany zarówno przez dzieci jak i osoby dorosłe. Niezwykły smak tego słodkiego deseru tkwi w przyrządzonym kremie. Masa do andruta z galaretką sprawia, że wafel nabiera niezwykle aromatycznego smaku .

przepis na andruta z galaretką

Przepis na andruta z galaretką jest powszechnie dostępny. Można go znaleźć na wielu kulinarnych stronach internetowych. Aby przyrządzić masę należy rozpuścić kostkę margaryny i dodać do niej 3/4 szklanki śmietany kremówki. Do tych składników dodajemy ¾ szklanki cukru i masę mieszamy. Następnie wsypujemy do niej dwie galaretki w proszku. Gotujący się krem mieszamy do momentu rozpuszczenia się galaretek. Przygotowaną masę schładzamy w lodówce do momentu, aż nieco zgęstnieje. Przygotowana masa do andruta z galaretką wystarcza na przełożenie nią paczki wafli. By kusząco prezentowały się na stole warto pokroić je w nieduże ciasteczka w kształcie kwadratów, rombów czy trójkątów.