Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 2, 2021 in Catering |

Przepis na pyszne wino z malin

Przepis na pyszne wino z malin

Domowe wino z malin to najpopularniejszy trunek, który robiony samodzielnie nie ma sobie równych. Wino z malin może być traktowane, jako rozgrzewające lekarstwo w okresie jesienno – zimowym, a także może stanowić dodatek do herbaty. Przepis na pyszne wino z malin nie jest skomplikowany. Idealnie jest, gdy możesz samodzielnie nazbierać malin w lesie, dzięki temu Twoje wino jest jeszcze bardziej wyjątkowe.

Składniki potrzebne do przygotowania wina z malin:

 • 8 kilogramów malin
 • 2,5 kilogramy cukru – możesz modyfikować przepis, wprowadzając nieco mniejsze lub odrobinę większe ilości cukru, miej na uwadze jednak, że cukier jest niezbędny do produkcji każdego wina
 • pektoenzym
 • drożdże winiarskie – nie wolno używać do wyrobu wina domowego zwykłych drożdży; napitek po prostu się nie uda, a całość trzeba będzie po prostu wyrzucić;
 • pożywka dla drożdży
 • 3 litry wody

Niezbędny będzie także balon z korkiem i rurką fermentacyjną oraz butelki do przelewania, w końcowej fazie.

Przygotowanie:

 1. Owoce umyj i w miarę możliwości wysusz. Rozgnieć owoce i umieść je w pojemniku fermentacyjnym lub balonie.
 2. Dodaj pektoenzym i drożdże. Pojemnik lub balon odstaw w ciepłe miejsce.
 3. Po około czterech dniach odciśnij sok z owoców. Możesz w tym celu wykorzystać prasę do owoców lub zrobić to ręcznie, używając do tego czystej gazy.
 4. Przygotuj syrop cukrowy. W 1 litrze wody rozpuść 1,5 kilograma cukru. Odstaw syrop do wystygnięcia i dodaj do odciśniętego soku. Dodaj kolejne 2 litry wody oraz pożywkę.
 5. Po około dwóch tygodniach, odciągnij trochę wina i rozpuść w nim pozostały 1 kilogram cukru, a następnie wlej do nastawu.
 6. Odstaw wino do dalszej fermentacji. Po około 4-6 tygodniach, sprawdź, czy Twoje malinowe wino nabrało mocy – około 15%

Jak widać, przepis na wino z malin nie jest zbyt skomplikowany. Trunek ten jest doskonały, jako wino deserowe. Charakteryzuje się słodkim smakiem i jest niezwykle aromatyczne. Sprawdzi się w połączniu z deserami o mniej wyrazistym smaku.