Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 13, 2018 in Kuchnia i kulinaria |

Przy jedzeniu nie mówmy o… jedzeniu.

Przy jedzeniu nie mówmy o… jedzeniu.

Nie od dziś wiadomo, że wspólne spożywanie posiłków zbliża ludzi. Czy to rodzinę, czy zakochanych, czy paczkę znajomych, którzy wybierają się na pizzę.

 

Nie bez kozery jest również rodzaj jedzenia, którym się dzielimy – wystarczy wspomnieć dania świąteczne, tak dla nas istotne przez swoją wyjątkowość. Jednym z czynników decydujących o tym, z kim i co jadamy, jest dieta, którą stosujemy. Co, jeśli jest to dieta wegańska? Wtedy na pewno nasi znajomi również ją podzielają – jeśli nie, zawsze powstają jakieś konflikty na tym tle. Co ciekawe, niemal zawsze powodowane przez osoby na diecie tradycyjnej, które nie umieją zaakceptować wyboru swoich przyjaciół!

 

To samo dotyczy rodziny i sławnych rodzinnych obiadków – tam dieta, wegańska czy każda inna, czyli wszystko to, co mamy na talerzu, często jest elementem rozmów przy stole. Zupełnie niepotrzebnych! Warto więc wybierać sobie bliskich nam ludzi o zbliżonych poglądach, tak zdrowotnych, jak etycznych, by spożywanie wspólnych posiłków, było przyjemnością, a nie kończyło się zazwyczaj zgagą na samo wspomnienie słowa dieta. Wegańska czy mięsna, bez różnicy.