Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 5, 2020 in Rozrywka |

Trening w domu – jak się do niego przygotować

Trening w domu – jak się do niego przygotować

Jeśli myślisz o zbudowaniu formy życia, jeszcze przed przyjściem lata, to jest to najodpowiedniejszy moment! Nie każdy jednak ma szansę skorzystać z profesjonalnej siłowni, na szczęście możecie ćwiczyć w domu – efekt będzie taki sam, a dodatkowo nie będziecie musieli tracić cennego czasu na dojazd i powrót do swojego miejsca zamieszkania. W dzisiejszym artykule podpowiemy, co będziecie potrzebować aby przeprowadzić cały trening w domu. Zapraszamy do lektury!

 

Sprzęt do ćwiczeń

Dobór sprzętu do ćwiczeń w domu, w głównej mierze będzie zależeć od od rodzaju treningu jaki zamierzacie przeprowadzić. Poniżej znajdziecie sprzęt sportowy, który może was zainteresować.

 

Bieżnia automatyczna

Jest to idealne rozwiązanie jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z bieganiem, oczywiście możecie biegać na świeżym powietrzu ale dzięki bieżni możecie dostosować wiele parametrów, które mają wpływ na przebieg treningu. Tymi parametrami są między innymi szybkość biegania, stopień wzniesienia. Dodatkowo dokładnie zmierzycie czas treningu oraz tętno podczas wysiłku. Do biegania na bieżni potrzebne będą wam jedynie buty do biegania, krótkie spodenki oraz przewiewny t-shirt.

 

Rowerek

Oczywiście nie mamy tu na myśli zwykłych rowerów, rowery stacjonarne do ćwiczenia w domu nie mają kół – jedyną ich wspólną cechą są pedały oraz kierownica. Zaletą tego rozwiązania jest z pewnością możliwość ustawienia poziomu trudności i czasu treningu. Należy również wspomnieć o tym, że możecie podczas treningu nawet oglądać swoje ulubione seriale telewizyjne – dzięki temu czas poświęcony na ćwiczenia fizyczne będzie upływał miło i przyjemnie. Strój do jazdy na rowerze stacjonarnym nie musi być specjalistyczny – wystarczą zwykłe sportowe buty oraz lekkie strój do treningu.

 

Atlas do ćwiczeń

Jeśli myślicie o zbudowaniu solidnej masy mięśniowej, to atlas do ćwiczeń będzie dla was odpowiednim wyborem. Atlas jest rozbudowaną wręcz maszyną do ćwiczeń z obciążeniem – wszystkie ciężarki wbudowane są w to urządzenie i wystarczy przesunąć dźwignię aby zwiększyć lub zmniejszyć obciążenie. Za pomocą atlasu można ćwiczyć niemalże wszystkie partie mięśni, począwszy od górnych partii po łydki na nogach. Wszystko zależy od waszych planów treningowych. Jedno jest pewne – przeprowadzicie za jego pomocą nawet najbardziej zaawansowane plany treningowe, bez konieczności zakupu kilku osobnych przyrządów do treningu. Jedyną wadą tego rozwiązania jest to, że zajmuje dużo przestrzeni, dlatego też musicie mieć spore mieszkanie lub dom aby zmieścić cały atlas.

 

Trening czyni mistrza

W tym powiedzeniu jest dużo prawdy – przy regularnych ćwiczeniach z pewnością zauważycie pozytywną zmianę sylwetki oraz wzrost kondycji. Pamiętaj aby przed każdym treningiem przeprowadzić porządną rozgrzewkę a po zakończonym treningu rozciągnąć mięśnie. Dzięki temu możecie uniknąć poważnych kontuzji. Bądźcie wytrwali w treningu a na pewno będziecie zadowoleni z efektów – trzymamy kciuki!