Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sierpień 27, 2019 in Inne |

Usługi drukarskie dla każdego

Usługi drukarskie dla każdego

Chyba każdy z nas potrzebował kiedyś opracować projekt zaproszeń na ślub lub urodziny, ulotek, wizytówek, wydrukować je w dużej ilości lub oprawić np. pracę magisterską czy licencjacką. Wszystkie te usługi możliwe są dzięki zastosowaniu poligrafii.

Definicja

Usługi poligraficzne znajdują szerokie i praktyczne zastosowanie w życiu codziennym. To właśnie dzięki nim z łatwością można wykonać różnego rodzaju druki firmowe i dla osób prywatnych – często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że zlecane przez nas usługi należą do zakresu usług poligraficznych. Próbując najprościej powiedzieć poligrafia co to możemy określić ją jako dziedzinę techniki zajmującą się procesem wytwarzania druków. Przemysł ten należy do szczególnej dziedziny produkcyjnej, jest szeroki i obejmuje liczne etapy, takie jak opracowywanie form, oryginałów tekstowych i rysunkowych oraz ich masowy druk na usługi komercyjnego odbiorcy.

Przebieg procesów poligraficznych można w skrócie podzielić na trzy etapy: przygotowanie do druku (w technologii analogowej albo cyfrowej), druk (bezfarbowy, bezformowy albo z formą) oraz późniejszy proces obróbki introligatorskiej (oprawa czy uszlachetniania druku).

Maszyny używane w poligrafii

Wykonywanie wszystkich wymienionych wcześniej usług i druków jest możliwe przy użyciu maszyn poligraficznych. Maszyna taka umożliwia druk przygotowanych i zleconych tekstów na szeroką skalę. Do największych zalet nowoczesnych maszyn należy znaczna wydajność, szybkość druku oraz prostota obsługi. Niewątpliwie ważny jest również koszt materiałów eksploatacyjnych używanych do druku jak również szczegółowe parametry takie jak prędkość druku czy szerokość roli i druku. Na rynku dostępne są różne rodzaje maszyn a ich producenci oferują również rozmaite opcje dodatkowe.

Usługi poligraficzne/drukarskie cieszą się uznaniem i zaufaniem coraz większej ilości konsumentów. Dzięki coraz bardziej nowoczesnym maszynom proces przygotowywania tekstów odbywa się profesjonalnie, wygodnie i szybko spełniając wymagania nawet najbardziej wymagających odbiorców.