Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2018 in Kuchnia i kulinaria |

Zdrowe mandarynki

Zdrowe mandarynki

Wielu rodziców zastanawia się czym zastąpić słodycze. Najbardziej naturalnym produktem będą w tym wypadku owoce. Niektóre maluchy lubią tylko słodkie owoce, takie jak zdrowe mandarynki.
Dając dziecku dobre mandarynki musimy je umyć.

 

Podczas transportu, owoce są pryskane różnymi środkami, zapobiegającymi psuciu. Chociaż nie jemy ich ze skórką, to substancje, które się na nich znajdują mogą przenosić się poprzez dłonie na obrane owoce.
Dobre mandarynki powinny być dosyć miękkie. Powinny bez problemu się dać obrać. Mandarynki bez pestek są ogromnie popularne i większość dzieci preferuje właśnie takie owoce.
Jeśli chcemy kupić zdrowe mandarynki, które nie będą kwaśne, musimy dokonywać zakupu w sezonie. Sezon na dobre mandarynki przypada u nas na zimowe miesiące i dlatego zapewne kojarzy się większości ze świętami Bożego Narodzenia.

 

Nie należy się obawiać, że mandarynki bez pestek są niezdrowe. Co prawda, są one modyfikowane w pewien sposób, ale zawierają wszystkie niezbędne witaminy, tak jak owoce z pestkami.
Chociaż owoce są zdrowe, nie można przesadzić z ich ilością. Menu złożone z samych owoców prowadzi do niedoborów i chorób. Wszystkie owoce zawierają fruktozę, która jest cukrem. Nawet bardzo zdrowe mandarynki jedzone kilogramami spowodują problemy jelitowe.
Soczyste mandarynki bez pestek czy inne owoce, zjedzone od czasu do czasu dodają witalności i zdrowia. Należy tylko pamiętać, aby zachować umiar, tak jak w przypadku innych produktów żywnościowych.