Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 22, 2019 in Rozrywka |

Związek do końca świata a nawet dłużej

Związek do końca świata a nawet dłużej

Małżeństwo to temat poruszany przez wielu myślicieli, ludzi literatury czy zwykłych obywateli.
Sentencje o małżeństwie cieszyły się i cieszą nadal dużą popularnością.

 

,, Małżeństwo jest jak dom w ciągłej budowie, każdego roku spostrzega się nowe pokoje. Pierwszy rok po ślubie to chatka, po dwudziestu siedmiu latach powstaje wielka , pełna zakamarków rezydencja . Muszą w niej istnieć ciemne kąty i przestrzeń do magazynowania rzeczy, większość z nich jest zakurzona i opuszczona, w niektórych spoczywają nieprzyjemne relikty, o jakich wolałoby się nie wiedzieć, dopóki się ich nie znajdzie .” ( Stephen King)

 

,, Jednak w całej tej wielości znaczeń, miłość między mężczyzną i kobietą, w której ciało i dusza uczestniczą w sposób nierozerwalny i w której przed istotą ludzką otwiera się obietnica szczęścia , pozornie nie do odparcia, wyłania się jako wzór miłości w całym tego słowa znaczeniu, w porównaniu z którym…. Każdy inny rodzaj miłości blednie….. Tak więc staje się ewidentnym, że eros potrzebuje dyscypliny, oczyszczenia, aby dać człowiekowi nie chwilową przyjemność, ale pewien przedsmak szczytu istnienia, tej szczęśliwości, do której dąży całe nasze istnienie…… Kocha jednak nie sama dusza ani nie samo ciało: kocha człowiek, osoba, która kocha jako stworzenie jednostkowe, złożone z ciała i duszy. Jedynie wówczas, kiedy obydwa wymiary stapiają się naprawdę w jedną całość, człowiek staje się w pełni sobą. Tylko w ten sposób miłość – eros- może dojrzewać, osiągając swoją prawdziwą wielkość.” ( Benedykt XVI)

 

,, W małżeństwie jest jak w życiu – nie musisz mieć wszystkiego. Ważne , że masz drugą osobę, która jest dla Ciebie wszystkim” ( autor nieznany)
,, W małżeństwie trzeba mieć piekielną wytrwałość i anielską cierpliwość.”( Magdalena Samozaniec)

[h5]Cytatów i sentencji o małżeństwie jest całe mnóstwo. Każdy z nas ma tak na prawdę swoją definicję i złotą myśl na temat związku z tą drugą wyjątkową dla nas osobą. Małżeństwo to film , w którym mąż i żona grają główne role , a scenariusz napisało życie.[/h5]