Jak długo gotować paprykę w słoikach?
Sezon na warzywa to najlepszy czas dla naszych wymagających witamin organizmów. Świeże plony nie tylko uzupełniają niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze, ale również doskonale smakują. Najlepsze natomiast plony to te, które wyrosną w naszych własnych ogródkach. Coraz bardziej popularne jest hodowanie warzyw, takich jak papryka, na balkonach, a nawet na kuchennych oknach. Papryka jest bogata między innymi w witaminy z grupy B, witaminę C oraz żelazo, magnez i potas. Żeby tak wartościowe plony się nie zmarnowały, najlepiej jest je przetworzyć.
Papryka konserwowa
Najlepszym sposobem na przetworzenie papryki jest zdecydowanie umieszczenie jej w zalewie octowej. W taki sposób obrobiona może czekać w spiżarni nawet rok. Istotnym etapem przygotowywania takiej papryki jest czas, na jaki poddajemy słoiki gotowaniu. Nie możemy tego robić zbyt długo, ponieważ grozi to rozgotowaniem naszego cennego warzywa. Wtedy nie będzie się ono nadawało do spożycia.
Najlepszy sposób przygotowania
By przygotować paprykę konserwową, należy ją pokroić i umieścić w słoikach wraz z ziarnami gorczycy, ziela angielskiego i czarnego pieprzu. Zalewę przygotowuje się z jednej części octu i pięciu części wody. Słoiki wykorzystane do takich przetworów mogą być używane. Jednakże warto zaopatrzyć się w nowe wieczka, gdyż te zużyte mogą być nieszczelne. Gotową paprykę w słoikach należy umieścić w szerokim garnku z gorącą wodą i gotować maksymalnie 15 minut. Po tym czasie proces pasteryzacji dobiegnie końca i z powodzeniem możemy przechowywać nasze przetwory przez długi czas.
Najnowsze komentarze