Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lut 17, 2017 in Inne |

Łamigłówka w japońskim charakterem

Dla Japończyków ćwiczenie umysłu jest równie ważne, jak utrzymanie w dobrej formie ciała. Obie te aktywności sprzyjają wypełnianiu obowiązków narzucanych przez społeczeństwo, dając okazję do odrobiny wytchnienia i pobudzenia intelektualnego. Stąd te właśnie z Japonii pochodzi wiele interesujących gier logiczny, jakie zyskują sobie coraz większe grono zwolenników.

Jedną z takich łamigłówek jest sudoku trudne połączenie prosty i możliwości, jakie daje matematyka. Polega na wypełnieniu cyframi pól, jednak nie należy w jednym rzędzie ani w jednej kolumnie powtarzać tych samych cyfr. Dodatkowo należy uważać, aby w obrębie kwadratu składowego nie wpisać którejś cyfry podwójnie.

W rywalizacji między graczami liczy się przede wszystkim czas rozwiązania oraz stopień trudności, na jaki zdecydowała się osoba wypełniająca planszę. Dzięki temu może zostać wyłoniony zwycięzca zmagać o tytuł najlepszego gracza sudoku.

To lekka i przyjemna rozrywka, która nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych narzędzi, żeby móc uczestniczyć w rywalizacji między kilkoma graczami. Trzeba jednak dość długo ćwiczyć, aby móc sprawnie i bezbłędnie wypełnia plansze.