Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 7, 2017 in Inne |

Barka

Pieśń ” oazowa ” która nawiązuje do nas byśmy tak jak Jezus nauczali i byli gotowi pójść za nim, głosić słowo prawdy Bożego, by łowić serca wiernych oraz dusz ludzkich. Ten przepiękny utwór  barka tekst , podbiła nasze serca na całym świecie, obecnie śpiewamy ją podczas uroczystości upamiętniających życie papieża, dzięki któremu ta pieśń zyskała tak ogromną popularność wśród młodzieży.
,Śpiew tej pieśni towarzyszy nam do wprowadzenia modlitwy, która nawołuje nas przez Chrystusa, do nas ludzi oraz do szczególniejszego zjednoczenie się ze sobą, byśmy byli zrzeszeni i powołani do współpracy w dziele głoszenia ” Dobrej Nowiny ” .

 
Stąd też, każdy kto wierzy w Chrystusa, jest powołany do tego, aby stać się ” rybakiem ludzi ” . Tak jak przemawia do nas ta pieśń, Jezus potrzebuje naszych dłoni, kropli potu jak i samotności, by wypłynąć razem z nim na morze ludzkich dusz by łowić nasze serca, siecią Jego prawdy jak i słowem życia. Tak jasz ukochany ukochany papież Jan Paweł 2 powiedział – ” Chcę powiedzieć na zakończenie, że właśnie ta oazowa pieśń wyprowadziła mnie z Ojczyzny przed dwudziestu trzema laty. Miałem ją w ustach, kiedy słyszałem konklawe ” Otóż papież nie rozstawał się z nią przez wszystkie lata. Od tego czasu ” Barka ” była i jest wielokrotnie śpiewana, na spotkaniach na różnych uroczystościach kościelnych, niech ta pieśń prowadzi i nas przez całe nasze życie duchowe.