Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 22, 2019 in Inne |

Jak rozpocząć przygodę z terrarystką

Chciałbyś hodować egzotyczne zwierzę w terrarium, lecz nie wiesz, na jakie się zdecydować. Posiadanie, jakiegokolwiek zwierzaka wiąże się z dodatkowymi wydatkami, poświęcenia sporej ilości czasu. Często w sklepach zoologicznych sprzedawcy proponują zakup zwierzaka, który nie zawsze jest odpowiedni dla osób zaczynających hodowlę zwierząt egzotycznych w terrarium. Przedstawiamy propozycje zwierząt hodowlanych w domowych terrariach.

Pająki

Ptaszniki to pająki hodowlane, które nie mają dużych wymagań. Dla niektórych gatunków wystarczy terrarium o wymiarach 30x20x30 cm i temperatura pokojowa. Decydują się na hodowle ptaszników, warto wybrać spokojne, nieagresywne gatunki, mało jadowite. Najlepszym wyborem w tym przypadku będą pająki naziemne, które występują w wielu wariantach ubarwienia. Pająki to idealne zwierzęta dla osób zapracowanych, często będących zapracowanych, ponieważ nie wymagają stałej opieki i codziennego karmienia.

Żółwie

Ogólnie żółwie dzielą się na dwie grupy: lądowe, wodno-lądowe. Hodowla żółwi nie jest łatwa. Wymaga od właścicieli odpowiedzialności i zaangażowania. Najbardziej popularne gatunki żółwi to:żółw grecki, żółw ozdobny, żółw wonny.

Jaszczurki

Dla osób rozpoczynających przygodę zalecane są takie gatunki jak Gekon gruboogonowy, Agama brodata, Scynk berberyjski. Wymienione gatunki zwierząt nie powinny sprawiać dużych problemów podczas hodowli. Z reguły się są wybredne, jeżeli chodzi o pokarm. Te gatunki potrafią tolerować drobne błędy hodowców.

Węże

Do zwierząt terarryjnych zaliczają się również węże. Na świecie jest ponad 2700 gatunków węży. Występują w różnych rozmiarach, barwach. Możemy znaleźć kilkucentymetrowe gatunki lub olbrzymie tak jak anakondy. Hodowla węży w wielu przypadkach przeradza się w pasję na całe życie. Węże są bardziej kontaktowe niż pająki czy inne gady. Karmienie i opieka nad wężami nie powinna sprawiać wiele problemów. Węże karmione są najczęściej gryzoniami, które można kupić w każdym sklepie zoologicznym. Przy wyborze gatunku węży do hodowli należy zwrócić uwagę na wymagane warunki środowiska, łagodność, osiągane rozmiary zwierzaka. Do najprostszych gatunków węzy w hodowli zaliczają się Wąż zbożowy, Boa tęczowy, Wąż mahoniowy, Boa dusiciel, Wąż chiński.