Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 29, 2019 in Rozrywka |

Kilka słów na temat horoskopu japońskiego

Od zarania dziejów na różnych kontynentach ludzie są przekonani, że to układ ciał niebieskich ma wpływ na ich los bądź też oddziałuje na ich usposobienie. Z kolei wiedza z tego zakresu daje moc, która pozwala spojrzenie w przyszłość. Chociaż kultura europejski i azjatycka diametralnie się od siebie różnią, to stosują często osobne rozwiązania. Jednym z ciekawszych przypadków tego rodzaju są znaki zodiaku japońskie. Każdy, kto pragnie poznać szczegóły japońskiego horoskopu, powinien niezwłocznie zabrać się do dalszej lektury.

W naszym kręgu kulturowym popularny jest horoskop na podstawie znaków zodiaku, lecz w dalekiej Azji jednym ze sposobów na przewidywanie przyszłych wydarzeń w życiu danego człowieka jest stosowanie liczb. Doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy jest właśnie japoński horoskop, który jest też często określany jako horoskop Hideyoshiego bądź numerologia japońska.

Japoński horoskop zaliczany jest do jednych ze starszych, jaki udało się nam poznać. Szacuje się, że ma on stała ona ponad pół tysiąca lat temu i najprawdopodobniej został zrodzony na dworze pierwszego shoguna Toyotomi Hideyoshiego, Powstał on za sprawą połączenia tradycji ludów znad Pacyfiku, nauk, ale też obserwacji ludzi i zjawisk przyrodniczych. Mamy tutaj do czynienia z przypisaniem do każdej cyfry jednej planety lub gwiazdy. Chcąc wyszukać konkretny znak w numerologii japońskiej, trzeba datę urodzenia sprowadzić do jednocyfrowej liczby. Zatem należy wszystkie cyfry ze swojej daty urodzenia pododawać tak, aby finalnie została nam jedna liczba.

Znaki zodiaku japońskie

Mając już wyliczoną we wskazany sposób powyżej sposób liczbę, jesteśmy w stanie przystąpić do kolejnej części analizy horoskopu japońskiego. Warto bowiem zainteresować się poszczególnymi liczbami, jakie mogą mieć wpływ na nasze życie i dalszą przyszłość.

Zatem w horoskopie japońskim (Hideyoshiego) każda cyfra ma przypisaną do siebie konkretną gwiazdę lub planetę.

Po dokonaniu wyliczeń sprawdzamy, że:
– jedynka to Słońce,
– dwójka to Księżyc,
– trójka to Jowisz,
– czwórka to Saturn,
– piątka to Merkury,
– szóstka to Wenus,
– siódemka to Uran,
– ósemka to Mars,
– dziewiątka to Neptun.