Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 26, 2020 in Rozrywka |

Rozrywka dla całej rodziny

Kazimierz Dolny, czyli miejsce chętnie i tłumie odwiedzane przez turystów nie tylko w sezonie letnim, ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Gdy wszystkie ważniejsze zabytki zostały już odwiedzone, warto poświęcić trochę czasu na miejsca, w których można aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Kazimierz Dolny park linowy to jedna z propozycji, w której zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie – najmłodsi i ci, nieco starsi.

Rozrywka dla całej rodziny

Park linowy „Kazimierz” to miejsce, w którym świetna zabawa dla całej rodziny jest gwarantowana. Działający od 2011 roku, oferuje aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz niezapomniane wrażenia, które zapierają dech w piersi. Osoby, które nigdy nie próbowały swoich sił, w takich miejscach nie muszą się przejmować – do zabawy przygotowują wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy, którzy zadbają o bezpieczeństwo.
W parku znaleźć można 4 trasy, które mają różny stopień trudności. Jedną z nich jest „Śnieżka”, czyli trasa przygotowana specjalnie dla dzieci. Składa się z 14 przeszkód, umieszczonych średnio 1,5m nad ziemią. Dwa zjazdy tyrolką zdecydowanie umilą trasę najmłodszym poszukiwaczom przygód.
Kolejna trasa „K2”, składa się z 17 przeszkód – w tym z 3 zjazdów tyrolką. Przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych, gdyż znajduje się 4,5m nad ziemią. Mogą z niej korzystać osoby mające ponad 140 cm wzrostu.
Trasa „Everest” jest najwyższą z tras, gdyż rozpoczyna się 9m nad ziemią, a jej średnia wysokość to 7m. Składa się z 18 przeszkód, w tym aż 5 tyrolek. Aby móc z niej skorzystać należy mieć ponad 150 cm wzrostu.
Ostatnia już propozycja – trasa „Makalu” jest połączeniem małego wysiłku z dużymi wrażeniami. Łączy najdłuższe tyrolki oraz 3 przeszkody. Jest ona częścią trasy „Everest”.

Dla osób, które nie są zainteresowane tą formą relaksu, mogą zadowolić się obserwowaniem w ogródku restauracyjnym. Jest to świetna okazja, by przy kawie lub obiedzie, oglądać zmagania naszych bliskich.
Kazimierz Dolny park linowy w swojej ofercie posiada również możliwość organizacji dodatkowych atrakcji, a również imprez. Przygotowanie ogniska, urodzin lub spotkania organizacyjnego to dla personelu parku linowego żaden problem i chętnie podejmą się tego wyzwania.