Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lis 27, 2020 in Kuchnia i kulinaria |

Budujesz masę? Niezbędna będzie odpowiednia dieta

Z pewnością o wiele częściej można spotkać się z sytuacją bezowocnych prób zgubienia nadprogramowych kilogramów. Zdarza się jednak, że chcesz przytyć, ale mimo spożywania dużych ilości jedzenia, nie widzisz efektów. Co robić? Pomocny będzie dietetyk i dieta pudełkowa.

Przybieranie na wadze nie zawsze proste

Catering dietetyczny dla osób pragnących przytyć brzmi dziwnie? Wbrew pozorom, wcale takie nie jest. Żeby przytyć nie wystarczy jeść wysokokaloryczne posiłki w dużych ilościach. Z pewnością masz swoim otoczeniu osobę, która może jeść dosłownie wszystko w ogromnych porcjach, a wskazówka jej wagi nie drgnie choćby o 100 gram. Każdy posiada inny metabolizm, a chuda sylwetka nie zawsze może być pożądana. Osoby, które posiadają wystające kości i wychudzone nogi i ręce, często cierpią na kompleksy i marzą o tym, żeby przytyć kilka kilogramów. Najczęściej usiłują to zrobić przez ciągłe jedzenie, niestety można się też spotkać z sięganiem po niezdrową, wysoko przetworzoną żywność. A ostatecznie ich wysiłki i tak okazują się bezskuteczne. Ratunkiem może być wówczas właśnie jedzenie pudełkowe, opracowane przez dietetyka który odpowiednio dobierze składniki tak, żeby uzyskać wymarzoną wagę – może być to schudnięcie lub właśnie przybranie na wadze.

Budowanie masy w sportach siłowych

Chcąc cieszyć się wysportowaną sylwetką i rozbudowaną masą mięśniową niezbędne jest stosowanie odpowiedniej diety. Jeśli chcesz, żeby Twoje mięśnie urosły do wymarzonych rozmiarów, musisz dobrze je odżywić – nie ma innej drogi. Samo wyciskanie ciężarów na niewiele się zda, jeśli zapomnisz o dobrze skomponowanych posiłkach. Ich kaloryczność musi być podwyższona, jak też konieczne jest dostarczanie organizmowi idealnie dobranych substancji odżywczych. Catering pudełkowy posiada przy tym tę zaletę, że wszystko masz w zasadzie podane na tacy, a Twoja dieta jest odpowiednio urozmaicona. Często zdarza się bowiem, że osoby uprawiające siłową aktywność fizyczną, przechodzą na dietę opartą głównie na gotowanym ryżu i kurczaku, opcjonalnie jajkach. Jest to ogromny błąd, ponieważ jest to dieta uboga w składniki mineralne i witaminy, jak też może być źle dobrana pod względem niezbędnego bilansu kalorycznego. Może się więc zdarzyć, że zamiast zbudować masę – schudniesz lub przybędzie Ci tkanki tłuszczowej. Dieta pudełkowa będzie zaś skrojona idealnie pod Ciebie oraz efekt, jaki pragniesz osiągnąć.

Zdrowe tycie – zapomnij o słodyczach

Chcesz przytyć, więc jesz słodycze na śniadanie, obiad i kolację? To największy błąd, jaki tylko możesz popełnić. Możesz nie tylko nie osiągnąć upragnionego efektu, ale także doprowadzić swój organizm do skrajnego wycieńczenia. Słodycze – bez względu na to czy chcesz schudnąć czy też przytyć – należy jeść w ograniczonej ilości i powinno to być raczej odstępstwo od diety (np. w postaci cheat meal) niż jej podstawa. Dobrze dobrany catering dietetyczny może sprawić, że będziesz odczuwać mniejszą chęć na sięgnięcie po niezdrowe słodkości. Niestety czekolada, szczególnie ta z dużą zawartością tłuszczu posiada znikomą ilość witamin i minerałów (oczywiście kakao zawiera magnez, ale jego ilość jest większa tylko w czekoladach gorzkich). Podstawą Twojej diety muszą być węglowodany złożone (w postaci razowego pieczywa, kasz oraz pełnoziarnistych makaronów i ryżu), wysokiej jakości białko znajdujące się w mięsie i rybach oraz zdrowe tłuszcze takie jak oliwa z oliwek, olej lniany czy awokado. Jedzenie pudełkowe zawiera odpowiednio wyważone proporcje wszystkich tych składników, jak też wysoką podaż witamin – dzięki czemu przybierzesz na wadze skutecznie i zdrowo.

Wygoda i skuteczność tylko z pudełkami

Samodzielne komponowanie diety nie jest proste. Ale jeśli, jakimś cudem udało Ci się przygotować dobry plan, dzięki któremu możesz zdobyć swój cel, pozostaje jeszcze jeden problem – ktoś to musi ugotować. Cieszysz się na długie godziny spędzone w kuchni? Świetnie, ale entuzjazm z pewnością ustąpi szybciej niż myślisz. Trudno jest znaleźć odpowiednią ilość czasu na przygotowanie zdrowych i zalecanych przez lekarzy pięciu posiłków dziennie. Catering Koluszki jest najprostszym sposobem, a przy okazji możesz liczyć na pyszne, zróżnicowane menu, jakiego nie jesteś w stanie uzyskać w domu. Jest to świetny wybór dla każdej osoby, która ceni sobie wygodę oraz dba o swoje zdrowie. Dieta pudełkowa sprawi, że nareszcie przytyjesz lub schudniesz oraz poczujesz się tak dobrze, jak nigdy dotąd.