Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 28, 2019 in Inne |

Dlaczego włosy wypadają?

Piękne, zadbane włosy często są uważane za jeden z atrybutów kobiecości. Dlatego wiele pań wpada w prawdziwy popłoch kiedy okazuje się, że to, co ma je zdobić – wypada… Kiedy należy się martwić wypadaniem włosów i co można z nim zrobić?

Najczęstsze przyczyny wypadania

Obecnie z problemem nadmiernego wypadania boryka się wiele kobiet – można odnieść nawet wrażenie, że więcej niż kiedykolwiek. Sprzyja temu między innymi dieta składająca się z przetworzonych produktów, coraz powszechniejsze problemy hormonalne, czasem jest to kwestia genów, kiedy indziej – bywa to wynikiem błędów w pielęgnacji. O ile z genami nic nie zrobimy, a problemy hormonalne będzie musiał rozwiązać lekarz, to z pozostałymi przyczynami jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie. Warto też pamiętać, że wypadanie nawet do 100 włosów dziennie jest zupełnie normalne

Intensywne wypadanie włosów po umyciu

Osoby, które mają problem z wypadaniem włosów, często zauważają, że nasila się on po umyciu włosów. Czy to normalne, że kiedy spłukujemy z głowy szampon, w sitku wanny lub prysznica pozostają całe pukle? Nie do końca. Oczywiście, może pojawić się tam więcej włosów, zwłaszcza jeśli przez cały dzień mieliśmy je związane – wtedy są to włosy, które nie zdążyły wypaść w ciągu dnia. Jeśli jednak włosy były rozpuszczone, a odpływ niebezpiecznie się nimi zapełnia, może okazać się, że popełniamy jakiś błąd przy myciu.

Czasami jest to kwestia źle dobranego szamponu, zbyt mocnego, zawierającego silne detergenty, które podrażniają skórę głowy. Nie jest też dobrym rozwiązaniem stosowanie zbyt delikatnych szamponów, takich jak dziecięce, ponieważ mogą one nie domyć dokładnie zanieczyszczeń gromadzących się na skórze i prowadzić do zaczopowaniu mieszków włosów, co skutkuje wypadaniem.

Kiedy indziej jest to wina tego, że myjemy włosy zbyt intensywnie, szarpiąc je przy tym, przez co – jeśli już są osłabione – wypadają. Dlatego warto robić to delikatnie i planować tak, by mieć na to więcej czasu. Pośpiech przy myciu włosów zdecydowanie nie popłaca.