Pages Menu

Categories Menu

Posted by on paź 3, 2017 in Kuchnia i kulinaria |

Życie z błonnikiem – błonnik witalny dawkowanie opinie. Nasiona strączkowe

Na rynku jest dostępnych wiele preparatów z błonnikiem witalnym. Błonnik jest wytwarzany z nasion, używane są do tego nasiona strączkowe. Błonnik witalny opinie ma różne. Jednak jego działanie – pozytywne – jest uzależnione od dawkowania i prawidłowego stosowania preparatu na określone schorzenia.

Błonnik witalny jest naturalnym suplementem diety. jego stosowanie ma za zadanie uzupełnić niedobory błonnika pochodzącego z pokarmów. Stosuje się go w walce z nadwagą – pomaga w tym zawartość nieprzetworzonych łusek babki płesznik oraz nasion babki jajowatej. Błonnik witalny usprawnia funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Ureguluje poziom cukru we krwi, czyli pomoże w walce z cukrzycą. Zapobiega powstawaniu miażdżycy.

Błonnik witalny dawkowanie

Dzienna dawka błonnika witalnego to 3 łyżeczki preparatu. Powinny być stosowane 3 razy dziennie. Warto pamiętać, że preparat – w proszku – należy rozpuścić w 0, 5 l płynu. Nie musi to być woda mineralna. Można zastosować mleko, sok owocowy, a nawet zupę. Błonnik powinno się stosować trzy godziny przed posiłkiem. Można go przyjmować bezpośrednio po posiłku. Podczas kuracji zaleca się picie codziennie ok. 2 l wody.