Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 30, 2017 in Kuchnia i kulinaria |

Warszawska pizza po włosku – pizza włoska Warszawa 24h

Pizza robiona i sprzedawana w Polsce nie jest typową włoską pizzą, jej podobieństw należy szukać w daniach amerykańskich. Warto jednak wiedzieć, że przede wszystkim pizza jest jednym z najbardziej znanych dań kuchni włoskiej, choć tak naprawdę pizzę wymyślili starożytni Grecy, a Rzymianie przejęli, natomiast Włosi ją tylko udoskonalili. Idealna w smaku, wykonana na cieście pieczonym w piecu, w wysokiej temperaturze, smakuje wybornie przy niemal każdej okazji.

Warszawa jest miejscem, gdzie można zjeść typowe potrawy z całego świata. W stolicy znajdują się też restauracje, które oferują pizzę i w tych miejscach jest serwowana typowa pizza włoska. Najczęściej jest to pizza neapolitańska, rzadziej pochodząca z okolic Rzymu. Taką pizzę – o charakterystycznym cienkim cieście i wyrośniętych brzegach – w różnych odsłonach smakowych – można zamówić przez całą dobę.

Pizza 24h to pizza włoska, która przyjedzie pod wskazany adres o każdej porze dnia i nocy. Zawsze będzie świeża i smaczna, a tym samym zaspokoi nie jednego wielkiego głodomora. Doskonała dla “nocnych Marków” oraz jako danie na domowe imprezy.